Vchodové dveře

PLASTOVÉ DVEŘE
HLINÍKOVÉ DVEŘE
 
 

 

 

 

 

 

 

Vchodové dveře jsou  důležitým designovým prvkem bytu nebo domu.  

Co by měly vchodové dveře kromě adekvátního vzhledu splňovat?

Bezpečnost především

I nejlevnější vstupní dveře do bytu musejí splňovat určité minimální požadavky pro bezpečí domova a objektu. Pokud mají být jedny vchodové dveře jedinou bariérou mezi Vaší útulnou předsíní a vnějším světem, věnujte zabezpečení dostatek pozornosti a nebojte se zeptat na podrobnosti.

Tepelně izolační vlastnosti

Zejména pro vchodové dveře do rodinných domů platí nyní velmi přísná pravidla hodnot tepelného odporu. Dnes je prostor drahý a tak je na tepelně, ale i zvukově izolační vlastnosti vchodových dveří kladen velký důraz. Výplň dveří je řešena z tepelně izolačních materiálů, ať už jde o odlehčenou dřevotřísku, nebo účinnější tepelně izolační pěnové desky. Konstrukce dveří, zárubní a prahů eliminuje tepelné mosty. Zasklení je většinou řešeno rámečky s izolačním dvojsklem, nebo dokonce trojsklem.

Povrchové materiály a úpravy

Vstupní dveře do domu jsou neustále vystaveny vnějším povětrnostním vlivům, vlhkosti, mrazu, ostrému slunci, často oddělují prostory o výrazně odlišné teplotě a vlhkosti. Pokud se nemají po první zimě pokroutit a ztratit většinu svých konstrukčních vlastností, musejí mít vchodové dveře velmi dobrou povrchovou úpravu při všech použitých materiálech.

Nejlevnější plastové vchodové dveře s barevným dekorem mohou výrazně trpět na prudkém slunci. Výrazně lépe jsou na tom vchodové dveře s povrchovou úpravou vysokotlakým laminem nebo fólií. Vrstvené sendviče izolačních a výztužných materiálů propůjčují za stále dobrou cenu vlastnosti masivního dřeva i lehčím konstrukcím.

Ve vyšší cenové kategorii potom najdeme vchodové dveře z hliníku, které jsou ideálním řešením pro rodinné domy a veřejné objekty. Díky svým vlastnostem a pevnosti vydrží nejdelší dobu při zachování izolačních vlastností a vzhledu. Pro milovníky přírody jsou vhodné dřevěné dveře s převahou přírodního dřeva. Vrstvený lepený rám nese termoizolační panely a přikrytý je většinou opět vrstvenou deskou z poctivého dřeva. Takový povrch přirozeně vyžaduje více vrstev kvalitních lazur a laků v bohaté barevné škále.